Гірництво 2017 р.

Основні відомості про дослідження 2017 р.

 

№ з/п

Найменування дослідження
Номер держреєстрації
Тип дослідження
(фундаментальне чи прикладне)
Керівник дослідження
Назва кафедри

Пріоритетний напрям

Терміни виконання

Очікувані результати

1

30-106-17 "Визначення закономірностей трансформації напружено-деформованого стану порушеного виробками гірського масиву з метою створення ресурсозберігаючих технологій видобутку руд." №держреєстрації 0115U003179 Фундаментальна. Керівник: Ступнік Микола Іванович д-р тех.наук, проф.

Кафедра підземної розробки родовищ корисних копалин

Технічне завдання

Раціональне природокористування

2017-2019

Розроблена та обґрунтована базова математична модель для визначення стійкості оголень гірничих виробок з урахуванням геомеханічної складової досліджуваних родовищ. Криворізького залізорудного басейну. Обґрунтувана концепція екологічної безпеки при використанні ресурсозберігаючих технологій підземного видобутку залізних руд. Розроблені технології відпрацювання рудних покладів, які забезпечують безпеку робіт на глибоких горизонтах шахт Кривбасу. Розроблені фундаментальні засади екологічної безпеки подальшого видобутку залізних руд за рахунок розробки та удосконалення технологій утилізації відходів гірничо-видобувної промисловості в виробленому просторі шахт.

2

НДР 7-79 -17 «Дослідження за зрушенням земної поверхні за результатами спостереження деформацій реперів профільних ліній на території шахти ім. Орджонікідзе ПрАТ «ЦГЗК»»

Прикладна

Держреєстрація№0117U001451

Керівник Долгіх О. В.

Кафедра маркшейдерії

Технічне завдання

Раціональне природокористування

2017

ПрАТ«ЦЕНТРАЛЬНИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГА-ЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ» Удосконалено спосіб дослідження стану земної поверхні та будівель і споруд на території, що підпрацьована підземними гірничими роботами, за допомогою сучасних приладів та технологій. Отримано методику визначення елементів горизонтальних та вертикальних деформацій за даними GPS-спостережень. Дослідження дозволили підвищити ефективність робіт по спостереженню за процесами зсуву та забезпечити безпеку виконання гірничих робіт та експлуатації будівель на території шахти.

3

НДР 8-88-17 «Обстеження та визначення технічного стану будівельних конструкцій будівель і споруд ПрАТ “ЄВРАЗ СУХА БАЛКА”. Розробка рекомендацій по продовженню терміну їх експлуатації та видача на об’єкти звітів технічного стану

Прикладна

Держреєстрація№0117U001448

Керівник Андрєєв Б.М.

Кафедра будівельних геотехнологій

Технічне завдання

Раціональне природокористування

2017

ПАТ «ЄВРАЗ СУХА БАЛКА» Виконано обстеження будівельних конструкцій будівель, визначення вихідних даних, необхідних для оцінки технічного стану (категорії) конструкцій і видачі висновку й рекомендацій про можливість їх подальшої нормальної експлуатації

Своєчасне обстеження технічного стану будівель та споруд дозволяє уникнути аварійних ситуацій та забезпечити безперервну роботу підприємства

4

НДР 18-89-17 «Дослідження технологічних режимів зневоднення та знесилення тонких класів».

Прикладна

Держреєстрація№0117U001447

Керівник Олійник Т.А.

Кафедра збагачення корисних копалин і хімії

Технічне завдання

Раціональне природокористування

2017

ТОВ «АНА-ТЕМС» Науковий результат. В результаті виконання роботи встановлено, що технологія флокуляції тонких часток та мінеральних зерен сировини дозволяє підвищити швидкість осадження часток та створити умови для ефективного відділення рідкої фази від твердого. Вперше встановлено, що вологість кеку істотно зменшується, а маса сухої речовини істотно збільшуються при збільшенні витрати флокулянта з 100 до 600 г/ т і градієнта швидкості середовища з 50 до 1500 с-1.При цьому, збільшення витрат флокулянта при низьких градієнтах швидкості середовища не дає відчутного зниження вологості кеку, а, отже, і його маси при заповненні фільтруючого контейнера.

Прикладний результат і значимість. Розроблена технологія флокуляції тонких часток та мінеральних зерен сировини, що дозволила підвищити швидкість осадження часток та створити умови для ефективного відділення рідкої фази від твердого: час обробки - 5-6 секунд, градієнт швидкості середовища у флокуляторі - 1500-2000 с-1, витрата реагенту 6-600 г / т. Істотне зниження витрати флокулянта (до 6,0 - 8,0 г / т) досягається при розведенні суспензії до 50 г / л.

Очікуваний економічний ефект від впровадження нової технології фільтрування тонких частинок складає 6141,79 тис. грн. на рік.

Технологію впроваджено на ТОВ «АНА-ТЕМС», що засвідчено Актом приймання робіт з виконаних досліджень.

5

НДР 18-93-17 «Подрібнення вугільного шлаку на різних типах дробарок».

Прикладна

Держреєстрація№0117U001446

Керівник Ніколаєнко К.В.

Кафедра збагачення корисних копалин і хімії

Технічне завдання

Раціональне природокористування

2017

ТОВ «ЮМДЖИ РЕСУРС» Розроблена технологія та вибір обладнання для дроблення вугільного шлаку з отриманням дробленого продукту з вмістом класу 0,2-0 мм не більше 2-4%

Встановлено, що для отримання дробленого продукту заданої якості потрібно використання валкової дробарки

6

НДР 18-102-17 «Технічне обстеження й аналіз сировинної бази ТОВ «Єристівський ГЗК», технологій збагачення магнетитових кварцитів і товарних концентратів, продуктів збагачення, відходів, шо одержуються у результаті переробки руд».

Прикладна

Держреєстрація№0118U000116

Керівник Олійник Т.А.

Кафедра збагачення корисних копалин і хімії

Технічне завдання

Раціональне природокористування

2017

ТОВ «Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат » Прикладний результат і значимість. Поставлена мета визначила застосування комплексного методу досліджень, що полягає у теоретичному узагальненні результатів аналітичного аналізу сировинної бази ТОВ «ЄРИСТІВСЬКИЙ ГЗК». На підставі наданих Замовником матеріалів виконано технічне обстеження та аналіз сировинної бази Єристівського родовища.Визначено поведінку мінеральних зерен в процесі переробки руди і виробництві залізорудного концентрату. Визначено, що відбуваються якісні зміни мінеральних форм магнетитових кварцитів Єристівського родовища, їх агрегатно-фазового стану і крісталохімічної структури при збагаченні магнетитових кварцитів Єристівського родовища. Встановлено, що переробка магнетитових кварцитів Єристівського родовища при використанні технології збагачення ПрАТ «Полтавський ГЗК» розділяється на два основних види - первинне (попереднє) та глибоке.

Результати роботи впроваджено на ТОВ «ЄРИСТІВСЬКИЙ ГЗК», що засвідчено Актом приймання робіт з виконаних досліджень

7

НДР 50-96-17 «Обстеження і переатестація технічного стану будівельних конструкцій будівель і споруд ПАТ «Кривбасзалізрудком», розробка рекомендацій з продовження термінів їх експлуатації, видача відповіді і відомості дефектів на всі складові елементи м/к із зазначенням дефектів і необхідним переліком виконання ремонтних робіт, розробка технічних паспортів, внесення змін до паспортів технічного стану, виготовлення нових технічних паспортів».

Прикладна

Держреєстрація№0117U001837

Керівник Іванов Є.Г.

Кафедра будівельних геотехнологій

Технічне завдання

Раціональне природокористування

2017

ПАТ «Кривбасзалізрудком» Обстежено технічний стан будівельних конструкцій будівель і споруд ПАТ «Кривбасзалізрудком».

Розроблено технічний паспорт.

Виявлені дефекти на всі складові елементи м/к з переліком їх робіт.

8

НДР 50-95-17 «Обстеження та визначення технічного стану будівельних конструкцій ПАТ «ОГЗК»».

Прикладна

Держреєстрація№0117U001838

Керівник Іванов Є.Г.

Кафедра будівельних геотехнологій

Технічне завдання

Раціональне природокористування

2017

ТОВ «Відділення економіки Академії гірничих наук України» Виконано обстеження та визначення технічного стану будівельних конструкцій ПАТ "ОГЗК"

Оцінка технічного стану будівельних конструкцій на предмет виявлення тенденції до поліпшення їх технічного стану дозволяє значно підвищити ефективність капіталовкладень

9

НДР 30-106-17 Визначення

закономірностей трансформації

напружено-деформованого стану

порушеного виробками гірського масиву

з метою створення ресурсозберігаючих

технологій видобутку руд.

№держреєстрації 0115U003179

Фундаментальна.

Керівник: Ступнік Микола Іванович

д-р тех.наук, проф.

Кафедра підземної розробки родовищ

корисних копалин

Технічне завдання

Раціональне природокористування

2017-2019

Розроблена та обґрунтувана базова математична модель для

визначення стійкості оголень гірничих виробок з урахуванням

геомеханічної складової досліджуваних родовищ. Криворізького

залізорудного басейну. Обґрунтувана концепція екологічної безпеки

при використанні ресурсозберігаючих технологій підземного

видобутку залізних руд. Розроблені технології відпрацювання

рудних покладів, які забезпечують безпеку робіт на глибоких

горизонтах шахт Кривбасу. Розроблені фундаментальні засади

екологічної безпеки подальшого видобутку залізних руд за рахунок розробки та удосконалення технологій утилізації відходів гірничовидобувної промисловості в виробленому просторі шахт.