Науковий форум КНУ

23-24 травня 2019 р. Криворізький національний університет за підтримки Академії гірничих наук України провів щорічну міжнародну науково-технічну конференцію «Розвиток промисловості та суспільства». 

Головним завданням форуму був обмін передовим досвідом у галузі науки й техніки та обговорення шляхів подальшої співпраці науковців.

Велика підготовча робота, проведена організаційним комітетом конференції, далася взнаки: у роботі конференції взяли участь представники з 9 країн (Туркменістану, Азербайджану, Марокко, Грузії, Казахстану, Білорусі, Алжиру, Туреччини, Італії) та 21 міст України, фахівці академічних, проектних, науково-дослідних інститутів, промислових підприємств, комітетів, органів місцевого самоврядування, професори, доценти, аспіранти вищих навчальних закладів. Про вагомість цього заходу у світі науки свідчить участь більше, ніж 34 докторів та 285 кандидатів наук з 33 вищих навчальних закладів України, 9 науково-дослідних інститутів, 19 підприємств.

Пленарне засідання відкрив ректор КНУ проф. М.І.Ступнік, який привітав науковців та виробничників з початком роботи конференції, оголосив основні заходи, що відбуватимуться на конференції, та надав слово міському голові Кривого Рогу, проф. Ю.Г.Вілкулу. Міський голова зауважив, що розвиток промисловості неможливий без розвитку науки, привітав усіх учасників з Днем науки та нагородив науковців Кривого Рогу грамотами міськвиконкому. Серед нагороджених було багато науковців з нашого університету.

На пленарному засіданні було представлено такі доповіді: «Розробка інноваційних технологій емульсійних та гранульованих енергоконденсованих систем з керованими властивостями» (доповідач – І.Л.Коваленко, професор кафедри неорганічної хімії Українського ДХТУ); «Комплексне впровадження екологоорієнтованих технологій на залізорудних шахтах Кривбасу» (доповідач – М.І.Ступнік, д.т.н., проф., ректор КНУ); «Енергоефективність – основа конкурентноспроможності залізорудних підприємств» (доповідач – О.М.Сінчук, д.т.н., проф., завідувач кафедри автоматизованих електромеханічних систем в промисловості та транспорті КНУ.

Наочна інформація про наукові досягнення в різних галузях промисловості було продемонстровано на виставці, що була розташована в фойє Палацу молоді та студентів.

Після обіду робота конференції перемістилася в аудиторії університету, де в 17 секціях відбулося обговорення наукових проблем з різних напрямків.

Наступного дня учасники конференції взяли участь в ознайомчій екскурсії до геолого-мінералогічного музею КНУ, що має статус національного надбання України, та екскурсії історичними місцями промислового Кривбасу.

У рамках конференції відбулося розширене засідання Президії Академії гірничих наук України. Модератором засідання був Президент Академії гірничих наук України проф. Ю.Г.Вілкул. Було розглянуто результати роботи Академії за минулий рік та плани на наступний рік.

На засіданні Президії також відбулося вручення нагород за вагомий внесок у розбудову гірничої галузі. Медаллю імені академіка Г.М. Малахова нагороджений директор ПАТ «Північний ГЗК» А.А.Скачков; ордени імені академіка В.В.Ржевського отримали проф. С.Т.Толмачов та проф. В.Д.Євтехов.

Більш докладно на ТРК «Рудана», програма «Цей день» від 23.05.2019 р.