Зустріч випускників

Зустріч випускників гірничого факультету середини 1970-х років… Вона дивовижна хоча б тим, що колишні одногрупники більш, ніж за 40 років не втратили зв’язки один з одним, хоча невблаганний час та життєві обставини щороку не дозволяють багатьом з них приходити на ці зустрічі: хтось уже пішов з життя, комусь завадила хвороба, дехто виїхав за межі країни, але всі, хто мав можливість, прийшли. Приємно, що хтось приїхав з-за кордону як Сергій Сторчак, котрий багато років працював на керівних посадах у гірничій галузі України, а в останні роки очолює Ukrainian Business Agency in Canada (UBAіC) — федеральну канадську неприбуткову корпорацію, що проголошує своєю метою розвиток ділових відносин між двома країнами.

Приємно спостерігати за людьми, які не відчувають свого віку. Інколи трапляється, що колишні одногрупники не зразу впізнають один одного. Але не в нашому випадку! Випускники цих років найчастіше після отримання дипломів ішли працювати на гірничодобувні підприємства, в інститути гірничого напрямку, а шахтарська дружба багато значить.  Відзначити чергову річницю випуску зібралися близькі друзі, які впродовж усього життя підтримували один одного в горі й радощах. Один із випускників сказав: «Я з великою повагою ставлюся до поняття «друг» і знаю: головне, що у мене є  - це інститутські друзі. Вони завжди зі мною, я не уявляю свого життя без них і без наших постійних зустрічей».

Випускники зібралися біля рідного корпусу на вулиці Пушкіна, 37, де пройшли їх студентські роки.  Ректор КНУ Микола Ступнік  привітав присутніх, подякував їм за те, що прийшли на зустріч, розказав як сьогодні працює університет, представив сьогоднішніх керівників гірничо-металургійного факультету і кафедри підземної розробки родовищ корисних копалин, запросив відвідати геолого-мінералогічний музей, аудиторії, у яких вони колись училися, посидіти за партами, тобто повернутися на 40 років назад.

З уст сивочолих, але ще міцних людей, того вечора ми чули слова вдячності на адресу колишньої альма-матер, найщиріші побажання  процвітання університету, було багато спогадів про минуле студентське життя. Також колишнім випускникам було вручено пам’ятні сувеніри.