Відкриття лабораторії Siemens Україна в КНУ

04.09.2020 р. відбулась довгоочікувана подія – відкриття Навчального центру з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій Siemens у Криворізькому національному університеті.

Для Siemens Україна реалізація таких освітніх проєктів стала доброю традицією, оскільки компанія уважна до системи освіти. Після урочистого перерізання святкової стрічки ректором КНУ Миколою Ступніком та Генеральним директором Siemens Україна Томашем Зєлінські гості події мали можливість ознайомитись із лабораторією, яка є втіленням ідеї поєднання віртуального світу з його реальним прототипом.

У вітальному слові Микола Ступнік висловив слова подяки та зауважив, що у новому центрі студенти будуть навчатись не лише принципам автоматизації виробництва, а й командній роботі: разом із викладачами моделюватимуть робочий процес виробничої лінії, використовуючи комп’ютерно-інтегровані технології.

Зі свого боку Томаш Зєлінські зауважив, що важливим поштовхом до співпраці стало те, що Криворізький національний університет посів перше місце за результативністю наукових досліджень. І відкриття нової лабораторії – крок до того, щоб КНУ став хабом з цифрової трансформації промисловості та підготовки кадрів для Industry 4.0.

Присутні на відкритті представники ТОВ «МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ»  зазначили, що співпраця із університетом є симбіозом розвитку наукової думки та можливістю забезпечення одного із основних промислових регіонів України майбутніми висококваліфікованими інженерами.

Генеральний директор «АрселорМіттал Кривий Ріг» Мауро Лонгобардо, який був запрошений на відкриття лабораторії, звернув увагу на те, що подібні проєкти сприяють становленню висококваліфікованих фахівців, у підготовці яких зацікавлене будь-яке потужне виробництво.

Переконані, що нова лабораторія, у центрі якої встановлено справжні конвеєри, маніпулятори, термотунель, спеціальні осередки зважування, роботу яких забезпечує обладнання декількох напрямків автоматизації: промислові контролери, частотні перетворювачі, різні датчики і контрольно-вимірювальні прилади, – це потужний поштовх до нових наукових пошуків та яскравий приклад зменшення розриву між університетом та виробництвами, що потребують професіоналів, яких готує Криворізький національний університет.