Вебінар «Що таке GreenPAK? Розкажемо. Покажемо. Навчимо»

Карантин – це не тільки обмеження, а й можливість розширити свій професійний світогляд, здобути нові знання та оволодіти додатковими компетенціями.

Викладачі кафедри електропостачання та енергетичного менеджменту, а також студенти освітньо-професійної програми «Системи електропостачання промислових підприємств, міст та локальних об’єктів» другого (магістерського) рівня вищої освіти взяли участь у вебінарі, організованому компанією Dialog Semiconductor під назвою «Що таке GreenPAK? Розкажемо. Покажемо. Навчимо».

Dialog Semiconductor є найбільшим виробником мікросхем управління енергоспоживанням (PMICs, sub-PMICs) та програмованих мікросхем змішаних сигналів (Configurable Mixed-signal ICs), а також лідером виробництва технологій Bluetooth® low energy. Сам вебінар був присвячений ознайомленню з базовими прийомами розробки електроніки з використанням програмованих матриць змішаних сигналів (Configurable Mixed-signal ICs), котрі мають архітектуру GreenPAK. Кожна така програмована матриця містить макрокомірки комбінаційної логіки, лічильники, блоки затримки, АЦП, ЦАП, послідовні комутаційні інтерфейси тощо. З’єднання між внутрішніми елементами (макрокомірками) пристрою налаштовуються за допомогою програмного забезпечення GreenPAK Designer, що дозволяє здійснювати заміну одним чіпом складних електронних схем. Саме тому програмовані матриці мають широку сферу застосування. В електроенергетиці їх можна використовувати на нижньому рівні цифрових підстанцій, у пристроях збору даних автоматизованих систем комерційного обліку електроенергії, в мікропроцесорних пристроях релейного захисту, при керуванні напівпровідниковими перетворювачами та електродвигунами тощо.

На прикладі реального пристрою інженер компанії Dialog Semiconductor Oleh Sapiha ознайомив слухачів з основними етапами налаштування внутрішніх зв’язків програмованої матриці з використанням графічного засобу конфігурування GreenPAK Designer. Слід відзначити, що наочність та простота програмування мікросхеми у графічному режимі дозволяють розробляти електронні пристрої, маючи початкові знання в галузі цифрової схемотехніки. Також програмне забезпечення містить вбудований симулятор, що дає можливість змоделювати логіку роботи розробленого пристрою без використання реальної мікросхеми. Це робить GreenPAK Designer гарним інструментом для застосування в навчальному процесі.

Після завершення вебінару всі охочі мали змогу взяти участь у челенджі, що передбачав використання набутих під час відеоконференції знань і компетенцій, та виграти відлагоджувальну плату для тестової розробки електроніки на базі програмованої матриці змішаних сигналів з архітектурою GreenPAK.

Усі учасники, котрі успішно виконали завдання челенджу, отримали сертифікати про проходження майстер-класу зі створення дизайнів мікросхем.

Дякуємо Dialog Semiconductor за організацію та проведення такого пізнавального заходу.

Інформацію підготував в.о. завідувача кафедри електропостачання та енергетичного менеджменту Михайленко О.Ю.