Підсумки міжнародної науково-технічної конференції молодих учених і студентів «Проблеми енергозбереження і механізації в гірничо-металургійному комплексі»

Під патронатом ректорату Криворізького національного університету представники Ради молодих учених разом зі студентською Радою механіко-машинобудівного факультету 25 квітня 2019 року  організували й провели  Міжнародну науково-технічну конференцію молодих учених і студентів «Проблеми енергозбереження і механізації в гірничо-металургійному комплексі».

Почесне право відкрити конференцію було надано декану механіко-машинобудівного факультету доценту, кандидату технічних наук Дубровському С.С. У своїй доповіді він зазначив про необхідність підсилити роль прикладних досліджень у діяльності вищих навчальних закладів як наукового обґрунтування практичної діяльності, активізувати контакти з міжнародними університетами як з метою обміну досвідом, так і з метою спільних наукових досліджень в галузях енергетики, електромеханіки, механіки.

Цікавими та змістовними були виступи начальника науково-дослідної частини Бровка Д.В.  про координацію роботи молодих учених університету,  інформування в галузі нормативної документації, надання оперативної інформації про проведення наукових конференцій, а також пошуку бізнес-партнерів з упровадження наукових розробок. Доповідь начальника відділу міжнародних зв'язків Кругленко Л.В.  про участь студентів та молодих учених у міжнародних програмах відкрила перспективи міжнародного співробітництва. Доповідь викладача кафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки Ткачук В.В. підкреслила важливість підтримання молодих учених, їх взаємодії  з науковцями за межами регіону.

Традиційною стала участь у конференції студентів коледжів та учнів шкіл. У цьому році студенти Політехнічного коледжу КНУ, Гірничого коледжу КНУ, Криворізького технічного коледжу НМАУ, Криворізького будівельного коледжу, Гірничо-електромеханічного коледжу КНУ, Полтавського коледжу нафти і газу та учні Тернівського ліцею, КЗОШ І-ІІІ ступенів № 17 і КЗШ І-ІІІ ступенів № 79 у своїх доповідях довели, що їх цікавить все: від упровадження водневого двигуна на транспорті до дослідження рівня екологічної культури школярів.

У роботі конференції взяли участь більше 120 учених і фахівців, які заслухали й обговорили 25 доповідей (54 подано до оргкомітету). За результатами конференції було видано збірник праць на 326 сторінках.

Конференція стала джерелом інформації про останні наукові розробки і досягнення в галузі енергетики, телекомунікації, електромеханіки, екології, соціальних проблем та економіки. На конференції надано можливість ученим і фахівцям обмінятися думками, досвідом і розробками, встановити основу для взаємовигідної співпраці.

Кращі доповіді було відзначено грамотами та призами. Особлива подяка була висловлена науковим керівникам, що разом з організаторами створили свято для обдарованої молоді.