Перший етап ІX міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

У листопаді на базі Криворізького національного університету вже традиційно було проведено 1 етап ІX Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (відповідальна – к. філол. н., ст. викл. кафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки Гладир Я.С.).

У конкурсі взяли участь першокурсники нашого університету, які вивчають дисципліну «Українська мова (за професійним спрямуванням)». Студентам-учасникам було запропоновано виконання творчої роботи – написання есе на тему: «ВІРА У СВІТЛЕ МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ У ТВОРЧОСТІ Т. ШЕВЧЕНКА». Робота виконувалася під керівництвом викладачів кафедри ІПМП  (доц. Савченко А.Л., доц. Пасічна О.В., ст. викл. Ланова І.В.).

Есе оцінювалося за наступними критеріями:

1.Наявність/відсутність плагіату.

2. Самостійність, оригінальність мислення.

3. Повнота розкриття теми.

4. Точність, ясність, логіка формулювання думок, наявність умотивованих логічних переходів.

5. Оперування знаннями про Т. Шевченка: фактами його біографії, особливостями творчого шляху тощо.

6. Звернення до творів Т. Шевченка.

7. Мовна досконалість, використання стилістичних засобів.

8. Наявність граматичних, орфографічних і т. ін. помилок.

9. Наявність структурних частин есе: вступу, тез(и), аргументації, висновків.

10. Проекція висвітленої теми на проблеми сьогодення.

За результатами перевірки конкурсних робіт призове місце із результатом 93 бали (зі 100 можливих) посіла студентка групи ІПЗ-18-1 Пузіно Мілана. Вітаємо переможницю та бажаємо успіхів у другому етапі конкурсу!