INDUSTRIAL FEST «НІЧ ІНДУСТРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ»

Університет взяв активну участь в унікальному заході, який проходив на території автомобільної парковки торговельного центру "METRO". ФОТОАЛЬБОМ

Великий інтерес у відвідувачів викликали експозиція, підготовлена співробітниками Геолого-мінералогічного музею університету, що знайомила глядачів з різнобарвною палітрою мінерального світу Криворіжжя. Це були найяскравіші зразки залізних руд Кривбасу: мартит, сіро-, червоно-, жовтосмугасті залізисті кварцити, карбонатних і сірчастих мінералів заліза, гіпсу, дендритів гідроксидів марганцю, скаменілої деревини, а також виробного каменю як цінної супутньої сировини Кривбасу (тигрове, котяче, соколине око, нефрит, халцедон, димчастий та аметистовидний кварц, тальк). У захваті були відвідувачі також від виробів майстра-каменеріза доцента Блохи Володимира Даниловича.

Співробітниками кафедри геології і прикладної мінералогії було створено три локації науково-пізнавального спрямування з використанням корисних копалин і гірських порід Криворізького басейну. На локації «Мінералогічний калейдоскоп» усі бажаючі учасники заходу «Industrial Fest» мали можливість з використанням спеціального мінералогічного обладнання – петрографічних мікроскопів ознайомитись з внутрішньою будовою гірських порід Криворізького басейну, спостерігати різні кольори інтерференційного забарвлення мінералів в схрещених ніколях мікроскопів, морфологією і анатомією мінералів. Доцент кафедри геології і прикладної мінералогії Тіхлівець Світлана Валеріївна ознайомила відвідувачів заходу з методикою проведення мінералого-петрографічних досліджень, кількісних мінералогічних підрахунків, методами діагностики мінералів і гірських порід в прозорих шліфах.


 


 Доцент кафедри геології і прикладної мінералогії Тіхлівець Світлана Валеріївна

Локація «Юний пошуковець» була створена для проведення пошукових досліджень з технологічної мінералогії. Юні дослідники, а також усі бажаючі дорослі та молодь могли самостійно провести перші пошуково-технологічні експерименти, розділити піщано-гранат-магнетитову суміш за допомогою набору лабораторних сит і ручного магніту на три компоненти – пісок, магнетит і гранатовий концентрат. Продукти розділення і збагачення, їх різні форми і різні кольори забарвлення мінералів і гірських порід можна було спостерігати в бінокулярний мікроскоп, а в кінці дослідів отримати собі у подарунок. Завідувачка лабораторіями кафедри геології і прикладної мінералогії Філенко Валентина Вікторівна постійно допомагала малечі, консультувала, направляла їх пошуки в правильному руслі. Експозиція користувалась під час заходу великим попитом.
Завідувачка лабораторіями кафедри геології і прикладної мінералогії Філенко Валентина Вікторівна з під час проведення дослідів з технологічної мінералогії
 

Експозиція локації «Малюнки природним каменем» була представлена природними фарбниками – мінеральними пігментами, які були вилучені з гірських порід і руд Криворізького басейну науковими співробітниками кафедри. Залізо – широко відомий елемент-хромофор, його кількість у гірських породах і рудах, його валентність, вміст в кристалічній гратці мінералів обумовлює широкий спектр кольорів криворізьких мінеральних пігментів (від блідно-жовтого, жовтого, жовтувато-рожевого, фіолетового, коричневого, бурого, буро-червоного, коричнево-червоного до чорного та ін.). Дані мінеральні пігменти в прикладному плані можуть широко застосовуватися в живопису і оздоблюванні інтер’єрів.

Під час проведення заходу відвідувачі могли спостерігати мінерали і гірські породи, з яких були отримані пігменти, а також різнобарвну палітру криворізьких пігментів. Всі бажаючі дорослі та діти могли намалювати картину з використанням природних криворізьких мінеральних пігментів і отримати її собі у подарунок. Науковий співробітник кафедри геології і прикладної мінералогії Мумряк Максим Іванович постійно консультував малечу та дорослих з питань з яких порід можливо отримати той чи інший колір пігментів, за якою технологією збагачення, застосування криворізьких пігментів, способи використання природних мінеральних пігментів у живопису та іконопису (які за канонічними вимогами повинні малюватися тільки природними фарбами).


Науковий співробітник кафедри геології і прикладної мінералогії Мумряк Максим Іванович з відвідувачами заходу
 

Викладачі кафедри моделювання і програмного забезпечення запропонували найцікавіші програмні проекти, реалізовані на кафедрі за минулий рік: система відновлення пошкоджених зображень; інтерактивне створення 3D моделей за допомогою технології доповненої реальності; автоматизація виробничих процесів на прикладі інфрачервоної паяльної станції; 3D-моделювання промислового обладнання та багато інших проектів в галузі автоматизації, штучного інтелекту, корпоративних баз даних, Інтернету речей. Відвідувачам було представлено фрагмент навчального стенду доповненої реальності. За допомогою власного смартфону або іншого мобільного пристрою кожен мав можливість особисто переконатися в наочності та привабливості використання цієї технології у навчанні. А діти із задоволенням розмальовували яскравих метеликів, що згодом «оживали» в їх телефонах за допомогою браузера доповненої реальності Blippar. Також юним відвідувачам фестивалю було запропоновано цікавий майстер-клас з програмування. В інтерактивному режимі діти натхненно створювали невеличкі програми з керування улюбленими ігровими персонажами та розв’язували логічні головоломки. Сподіваємось, що такі інтелектуальні ігри сприятимуть їх всебічному розвитку, а, можливо, допоможуть ще й визначитись з майбутньою професією.

Кафедрою комп’ютерних систем та мереж були представлені студентські проекти, що брали участь у міжнародному конкурсі Xplore New Automation Award 2018: «Енергоефективна автоматизована система керування насосними станціями в залізорудних шахтах» виконавці проекту – студенти факультету інформаційних технологій: Мосін Д., Омельченко Д., Кікачеішвілі Б. (група КСМ-15-2); керівник проекту – доцент кафедри комп’ютерних систем та мереж канд. техн. наук Іщенко М.О.;

«Автоматизована система керування міським транспортним трафіком на основі обладнання компанії PHOENIX CONTACT» виконавець проекту – студент факультету інформаційних технологій: Гресь А., (група КІ-17м); керівник проекту – доцент кафедри комп’ютерних систем та мереж канд. техн. наук Іщенко М.О.

Кафедрою автоматизованих електромеханічних систем в промисловості та транспорті увазі гостей та учасників фестивалю запропонувала два проекти, які виконувались студентами та викладачами кафедри: спірограф; гексакоптер.

Спірограф – являє собою оптичний лазерний прилад з електричним приводом, в якому за допомогою електричних двигунів приводиться в обертання оптична система, яка складається з лінз та дзеркал. Він дозволяє змінюючи частоту обертання електричних двигунів малювати променем лазера різні фігури. Керування електричними двигунами виконується мікропроцесорною системою на базі open-source платформи Arduino. Цей прилад є практична реалізація студентами мікропроцесорного пристрою керування електромеханічними системами.

Гексакоптер – мультироторний літальний безпілотний апарат, на який студентами було встановленою польотний контролер з GPS. Завдяки такої системи можна визначати висоту польоту апарату і положення в повітрі, що використовується при обстеженні промислових об’єктів для побудови карт блискавкозахисту. Також цей літальний апарат має дві камери, одна з яких використовується оператором для одержання зображення з борту апарата під час польоту, а друга – для можливості запису зображення досліджуваних об’єктів.

Факультет економіки та управління бізнесом долучився до заходу та презентував спеціальності факультету. Також силами кафедр факультету проводився інтерактивний квест «Економіка майбутнього», де студенти проводили опитування серед учасників заходу на предмет віртуальних грошей, майбутнього виходу економіки в мережу Інтернет та інше. Для самих маленьких учасників було організовано «Економічний дартс», де діти обирали свою майбутню спеціальність та отримували солодкі призи. Велика подяка викладачам факультету економіки та управління бізнесом Астаф’євій К.О., Голобородько Т.В., Вишневській К.В., а також студентам-економістам за креативність, творчий підхід та цікавинки.

Варто відзначити приємну активність всіх гостей та учасників заходу, загальний теплий та позитивний настрій, що панував на фестивалі та перетворив його на справжнє свято.