День вишиванки - 2022

Щороку в третій четвер травня в Україні важлива подія – День вишиванки.

Вишиванка – оберіг українського народу, символ здоров’я, краси та щасливої долі. Це не лише особливий елемент святкового національного одягу, але й важлива частина культури українського народу.

19 травня співробітники та студенти університету відзначили це свято в різних форматах!

Безпосередньо в університеті о 12:00 на ганку була організована святкова фотосесія, світлини з якої пропонуємо переглянути за посиланням https://photos.app.goo.gl/FmqJpbVt8M6qRZJD6

До уваги всіх бажаючих Вікторією Вигівською підготовлена віртуальна виставка літератури з фондів бібліотеки Криворізького національного університету https://youtu.be/QgKI2lLb4Kk, відеоогляд джерел з фондів бібліотеки «Українська вишиванка – магія, історія, культура» http://lib.knu.edu.ua/?p=18754#more-18754 та виставка-інсталяція «Крізь віки», яка експонується в читальній залі корпусу №2 http://lib.knu.edu.ua/?p=18750#more-18750.  

Своєю чергою, під час онлайн-занять, кураторських годин були проведені бесіди з важливості збереження особливих традицій створення вишиванки, обговорено історію виникнення особливої української вишивки, яку пов’язують із Трипільською культурою епохи пізнього неоліту.

На офіційних сторінках університету у соціальних мережах Instagram та Facebook проведено фото-челендж #кну_у_вишиванці. Запрошуємо переглянути!

Студентський актив будівельного факультету провів онлайн-вікторину щодо історії вишиванки та цікавих фактів, пов’язаних із нею.

Щиро дякуємо всім за справжній день української душі!

Бережімо споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу!