Науково-дослідний гірничорудний інститут

 


Вадим Петрович Щокін

 

В.о. директора Науково-дослідного гірничорудного інституту Криворізького національного університету доктор технічних наук, професор, лауреат премії Президента України для молодих вчених.

 

Народився 8 вересня 1974 року у місті Кривий Ріг.

У 1996р. закінчив Криворізький технічний університет за спеціальністю Електропривод і автоматизація промислових установок та технологічних комплексів, присвоєно кваліфікацію спеціаліста – гірничий інженер-електрик.

У 1999р. розпочав викладацьку роботу асистентом, а з 2000р. працював доцентом до призначення у 2012р. професором, завідувачем кафедри електропостачання та енергетичного менеджменту Криворізького національного університету.

Доктор технічних наук з 2012р. Вчене звання професора кафедри електропостачання та енергетичного менеджменту присвоєно рішенням Атестаційної колегії 21 листопада 2013р.

Є автором більше 100 публікацій, з них наукових 93, монографій -3, патентів -5.

Указом Президента України №1724/2005 від 09.12.15р. став лауреатом премії Президента України для молодих вчених. У 2011р. відповідно до наказу МОНУ №228-к нагороджений знаком «Відмінник освіти України», а у 2012р. рішенням виконкому Криворізької міської ради №204 нагороджений нагрудним знаком «За заслуги перед містом ІІІ ступеня».ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

У 1992 р. захистив дисертацію на здобуття кандидата технічних наук. Відмінник освіти України, Член-кореспондент Академії економічних наук України, Член-кореспондент Академії гірничих наук України, Академік Академії економічних наук України. З 2013 року старший науковий співробітник. Звання професора отримав 2016 р.

Науково-дослідний гірничорудний інститут було засновано в 1933 році. До 1992 року виконував функції головного  НДІ  по видобутку залізних, марганцевих і хромітових руд підземним способом у СРСР і відкритим способом в Україні. За значний внесок у розвиток гірничорудної промисловості, створення ряду високоефективних технологій і зразків техніки інститут нагороджено орденом Трудового Червоного Прапору.

Науково-дослідний гірничорудний інститут  ДВНЗ  «Криворізький національний університет» (НДГРІ  ДВНЗ  «КНУ») – єдиний в Україні технологічний інститут гірничого профілю, який виконує весь комплекс досліджень, починаючи від теоретичного обґрунтування технологічних, економічних аспектів розробки рудних покладів і закінчуючи їх практичною реалізацією.

Основні напрямки науково-технічної діяльності: видобуток залізної, марганцевої руди, руд кольорових і рідкоземельних металів, нерудної сировини відкритим і підземним способами; управління гірничим тиском, стійкістю дамб, водосховищ і шламосховищ; гірничі удари, зсування бортів кар’єрів і відвалів; буровибухові роботи; наукове забезпечення реструктуризації гірничопромислового комплексу; оцінка технічного стану стволів шахт.

Інститут виконує роботи на замовлення: ПАТ  «Інгулецький  ГЗК»,  ПАТ  «Центральний  ГЗК», ПАТ  «Північний ГЗК», ПрАТ  «Запорізький  ЗРК»,  ПАТ  «Марганецький  ГЗК»,  ППП  «Кривбасвибухпром»,  ПАТ  «Криворізький  ЗРК»,  ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»,  ДП  «СхідГЗК»,  ВАТ  «Полтавський  ГЗК»,  ДП  «ДПІ  «Кривбаспроект»».

Лабораторно-експериментальна база інституту оснащається новими обладнанням і приборами, що дозволяє виконувати науково-дослідні роботи на сучасному рівні.

У серпні 2012 році  ДП  «НДГРІ»  реорганізовано у Науково-дослідний гірничорудний інститут Державного вищого учбового закладу «Криворізький національний університет».

 

Положення про науково-дослідний гірничорудний інститут ДВНЗ «Криворізький національний університет» (НДГРІ КНУ)