Музей історії КТУ

Музей історії КНУ було відкрито у жовтні 1972 р., коли університет святкував свій півстолітній ювілей. У цей час Криворізький гірничорудний інститут досягнув значних успіхів і був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора. За 50-тилітній період для народного господарства було підготовлено 15315 фахівців, інститут став всесоюзним центром наукового і практичного гірництва. Розвиток інституту співпав у часі з усіма доленосними подіями, що їх пережила тогочасна Україна:

  • періодом НЕПу (1922-1929 рр.);
  • сталінською диктатурою (1929-1953 рр.);
  • добою хрущовської «відлиги» (1953-1964 рр.);
  • періодом брежнєвського неосталінізму (1964-1982 рр.)

Славетний шлях, пройдений інститутом за півстоліття буремного життя, потребував осмислення і систематизації. Тож, виникнення Музею історії КГРІ було обумовлене нагальною потребою збереження і презентації накопичених науково-дослідного, навчально-методичного і виховного досвідів.

Впродовж десятиліть Музей історії КНУ успішно виконує культурно-просвітницьку і навчально-виховну функції, адже він став справжнім осередком історичної пам’яті.

Першим директором музею історії став Валентин Леонідович Золотарьов.

Розробкою нової концепції музейної експозиції та її втіленням у життя опікується кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та українознавства Дояр Лариса Василівна.